Danka Hurbaničová (trénerka kategórie Deti)

 Mojim snom bolo vždy urobiť niečo pre dievčatá v Lozorne, kde by bolo spojenie ženskej (resp. dievčenskej) ladnosti pri tancovaní a cvičení, a zároveň aby to všetko pôsobilo ako jeden krásny celok. Už veľa rokov predtým, ako som založila klub v ZŠ, som sledovala iné mažoretky a veľmi som si priala, aby niečo také bolo aj u nás v Lozorne. Mám absolvovanú Ľudovú školu umenia - odbor balet, a ladnosť pohybu mi bola vždy blízka. Ďalej som viedla prípravu ôsmakov na tzv. "venček", kde sme ich spolu s tanečným majstrom učili základy štandardných aj latinsko-amerických tancov, tiež som viedla krúžok džesgymnastiky s dievčatkami na ZŠ. Jednoducho tanec a práca s deťmi je naplnenie môjho životného sna. Meno SOFFI si jednoducho vybrali sami dievčatká, keď som jedného dňa priniesla na tréning zoznam asi 20 mien (zdrobnením mien, mien kvetín a rastliniek...) a oni samé si toto meno vybrali. Od roku 2009 prešlo klubom už asi tak 100-120 dievčat a tento rok je ich 40, vo veku od 3 do 15 rokov.

 

Viktória Hricová (trénerka kategórie Senior)
 
 Mažoretkou som sa stala ako 9 - ročná pod vedením terajšej vedúcej a trénerky - Danky Hurbaničovej. S mažoretkovým športom som sa predtým nikdy nestretla, bolo to pre mňa niečo nové a verte mi, že som ani nedúfala že niekedy budem tancovať súťažne. Nebrala som to vážne, brala som to ako moje hobby pretože tanec bol už odmalička mojou vášňou. K mažoretkám som sa dostala prostredníctvom ponuky krúžkov u nás na škole v Lozorne. Hneď ako som tam objavila tento krúžok, ani chvíľu som neváhala a hneď som sa tam prihlásila. Po šiestich pre mňa osobne veľmi prínosných rokoch prežitých v dobrom kolektíve mám veľa nezabudnuteľných spomienok a hlavne získaných veľa cenných priateľstiev. V roku 2015 som ukončila svoju " mažoretkovú kariéru" a dostala som ponuku byť na pozícii trénerky. Nad touto ponukou som ani chvíľu neuvažovala a hneď som ju s veľkou radosťou prijala pretože práca s deťmi ma neskutočne baví a napĺňa.

 

 

 

Sofia Tonkovičová (pomocná trénerka kategórie Deti)

 Počas navštevovania MŠ som prejavila záujem o krúžok mažoretiek, ktorý viedla a stále vedie naša vedúca Danka Hurbaničová. Stretávali sme sa dvakrát za týždeň a pestré tréningy s paličkou ma začali baviť. V tomto krúžku som sa ďalej rozvíjala aj na ZŠ. Po 7.rokoch tréningov a pravidelných účastí na súťažiach, či sústredeniach som sa rozhodla, že by ma veľmi tešilo a asi aj viac ako len trénovať, pomáhať našej vedúcej pri nácvikoch s malými deťmi, malými nádejnými mažoretkami.